O nas

Miał być blog o bieganiu, ale chyba nie będzie najlepszym pomysłem opowiadanie cały czas o tym jakie trasy przebiegłem. Miał być blog o wegetarianizmie i weganizmie, ale jak się nie chcę zrobić bloga kulinarnego to raczej trudno skupić się tylko na tym temacie. Miał być też blog osobisty, a wyszedł blog wspólny. Finalnie, nie miał to być blog o „ogarnianiu wszechświata”, a jednak chyba w tym kierunku będzie on zmierzał. Przy czym ten blog będzie się też z daleka trzymał od lifestyle i mainstreamu.

Na tym blogu, który zresztą będzie bardziej złożonym projektem -o czym poniżej – znajdziesz natomiast: trochę wegańskich i wegetariańskich przepisów Agi, trochę informacji o bieganiu i o tym jak potrafiło zmienić życie Piotra, trochę informacji o minimalizmie i stoicyzmie, aczkolwiek równie dużo informacji dotyczących zupełnie innego podejść do rzeczy. Co więcej, na tym blogu znajdziesz też dwa nieco różne światopoglądy choć może nie aż tak skrajne, żeby mogły potwierdzać tezę, że przeciwieństwa się przyciągają. Krótko mówiąc, na tym blogu znajdziesz przede wszystkim to co w codziennym życiu może być przydatne jeśli jesteś już w tym punkcie życia, w którym nie tylko bierzesz ale wręcz chcesz wziąć pełną odpowiedzialność za wszystko to co Cię spotka.

Na tym blogu znajdziesz więc coś dla siebie pod warunkiem, że jesteś kobietą lub mężczyzną, którzy weszli w dorosłe życie, być może mają nawet dzieci, a być może prowadzisz też swoje biznesy. Jeśli spełniasz niektóre lub wszystkie z powyższych kryteriów to już bez dwóch nasze treści będą co najmniej obsadzone w tej samej rzeczywistości co ta, którą znacie.

Aga – jestem trenerem mentalnym i ogarniam to jak sobie radzić z samym sobą żeby niekiedy wycisnąć z siebie więcej, a innym razem wrzucić na luz. Prowadzę też cowork, który dał mi możliwość zmierzyć się z przeciwnościami losu w biznesie, bo pierwszym rokiem jego prowadzenia był rok COVID-19 co realnie nie musiało nastrajać optymistycznie, a niewątpliwie musiało mocno zrewidować wszelkie biznesplany, które tworzone były przed pandemią. Prowadzę Podcast PoCo, w którym staram się znaleźć odpowiedź właśnie na to tytułowe pytanie w odniesieniu do naszego życia.

Piotr – jestem prawnikiem, który od zawsze był mocno zainteresowany prowadzeniem biznesu i chciał do swojej działalności podchodzić „po swojemu” chociaż patrząc na to z punktu „tu i teraz” może mieć wrażenie, że nie zawsze wiedział co to konkretnie znaczy. Prowadzę też podcast na znacznie prostszy temat niż podcast Agi, ponieważ traktuje o prawie dla biznesu i żeby było to dla jego słuchaczy jeszcze bardziej zaskakujące to ukazuje się pod tytułem Prawo dla Biznesu.

Niemniej jednak, choć to miejsce będzie bliższe działalności Agi to nie szukajcie tu wprost treści, które tworzymy w ramach swoich „solowych” projektów. Choć nigdy nie można wykluczyć, że side-project stanie się kiedyś projektem głównym. Co istotne, od strony „technicznej” na pewno to miejsce nie będzie tylko blogiem. Oboje prowadzimy podcasty, więc raczej nie wyobrażam sobie żeby zrezygnować ze słowa mówionego. Raczej jednak nie będzie wideo. Ta forma ekspresji wymaga na tyle dużo pracy, że przynajmniej na moment startu projektu nie widzimy dla niej przestrzeni, choć być może w tematyce wegańsko-wegetariańskiej przydarzy się jakieś video. Nigdy nie mów nigdy, więc uznajmy, że to tylko założenie.

Innymi słowy, ta strona to przede wszystkim miejsce, gdzie chcemy powiedzieć głośno, że ogarnianie biznesu, rodziny i samego siebie nie jest wcale takie proste i absolutnie nie uważamy, że znaleźliśmy na to jakaś uniwersalną receptę. Niemniej, choć nie z samymi sukcesami, to jednak z wieloma rzeczami radzimy sobie lepiej lub gorzej i tym właśnie chcieliśmy się podzielić. Tym samym zaczynajmy.