Blog

Marzenia

Ostatnio znowu zrobiłam sobie tabelkę, w której zapisałam sobie nawyki, które chcę utrwalać. Czemu, bo właśnie w natłoku codziennych spraw zaczęłam sobie odpuszczać. Mówię to przede wszystkim o regularnych ćwiczeniach, ale znalazło się jeszcze miejsce na klika innych kwestii.

Dopisałam jeszcze jednak kilka innych, których Wyzwanie 69 nie uwzględniało, a jest to: codzienne mówienie afirmacji, 5 sukcesów dnia, plan na kolejny dzień i 2 nowe marzenia każdego dnia. Pokazałam tę tabelkę Piotrkowi i przygląda się, nic nie mówi, a potem zdziwiony pyta się mnie: 2 nowe marzenia dziennie, po co? Ja trochę zbita z tropu, bo było to dla mnie oczywiste, po co. Po to żeby budować swoją listę marzeń a potem z niej wybierać, te które akurat będę chciała realizować. Bo można wybrać na ten moment np. tylko 3 i na nich się skupiać i nie zastanawiać się co się jeszcze chce, a dopiero potem po ich realizacji myśleć o czymś nowym. A można tak jak ja pobudzać swoją wyobraźnię codziennie do marzeń, do myślenia, zastanawiania się co ja chcę jeszcze zrobić w życiu, za tydzień, miesiąc, rok, 5, 10 lat. Tworzyć swoją Backet List. A może w trakcie okazać się że nowo powstałe marzenie łączy się z jakimś wcześniejszym i dzięki temu to osiągnę, a może realizując jakieś nowe marzenie spotkam kogoś, kto pomorze mi zrealizować jedno z moich marzeń. Wolę otworzyć mój umysł na więcej i czerpać z tego. To pobudza wyobraźnię, tworzy szeregów nowych możliwości. I to nie przeszkadza na skupieniu się na tych 3 czy 5 najważniejszych. Wręcz przeciwnie.

Ćwicząc swoją wyobraźnię pobudzasz też myślenie o tych obecnych marzeniach, a właściwie już bardziej o celach. Bo to co już realizujesz, to jest marzenie przekute w cel. Na początku jest łatwo wypisać 20 – 30 marzeń, ale 100? To już wymaga wytężonego wysiłku umysłu. Wyszłam więc z założenia, że codziennie będę wypisywać dwa nowe marzenia. A może codziennie na pierwszy plan będzie wysuwać się jakieś konkretne i to będzie oznaczać, że prawdopodobnie nim właśnie powinnam się zająć. Zamienić to marzenie w cel. A o tym jak możesz zamienić marzenie w cel będzie w jednym z kolejnych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *