Blog

30%

Kluczowy moment? Co to takiego? Jest to ta chwila, kiedy coś robisz, coś co jest związane z wysiłkiem, nie tylko fizycznym ale i umysłowym. Piotr pewnie coś więcej na ten temat napisze w odniesieniu do biegania, zwłaszcza na długich dystansach, ale ja też za chwilę do tego się odniosę.

Kiedy zaczynasz ćwiczyć i pojawia się zmęczenie, zaczynasz słyszeć podpowiedzi swojego umysłu: przestań, już wystarczy, nie wytrzymam, to boli, dość, jutro zrobisz więcej…itd. A co jeśli Ci powiem, że jesteś dopiero na początku swoich możliwości? Że możesz dużo więcej. Jeśli nie odpuścisz, to zobaczysz, że były to tylko złudne podpowiedzi umysły, który odgórnie chce chronić Ciebie, Twoją energię. Tę energię chce gromadzić na czarną godzinę, która miliony lat temu mogła przyjść w postaci tygrysa szablozębnego (nie będę pisać, że dinozaura 😀 ), czy mamuta, ale dziś już nie ma takiej potrzeby. Są jednak w mózgu „te” pozostałości.

Jest tzw. mózg gadzi. Ta najstarsza część naszego mózgu jest odpowiedzialna m.in. za odruchy związane z unikaniem niebezpieczeństw, głodem, popędem seksualnym. W tej sytuacji potencjalnego zagrożenia, które wiesz, że nim nie jest (chyba, że wiesz że masz jakąś dolegliwość – i nie mówię tu o lenistwie;-), której wzmożony wysiłek może zaszkodzić. Dlatego też w tym miejscu chciałabym żebyś przed podjęciem ćwiczeń, jakiejś większej aktywności skonsultował się z lekarzem – i tu Piotra nie poproszę żeby potwierdził, że tak należy zrobić 😉 ) kontynuuj swoje zadanie. Sam zobaczysz, że stopniowe przekraczanie swoich granic zwiększa Twoje możliwości, Twój potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *